Sztuczna inteligencja (AI) wpływa już na niemal każdy sektor gospodarki. Tempo jej rozwoju jest zawrotne. Pewne jest, że będzie kształtowała najbliższą przyszłość i dokona zmian na rynku pracy. Aby pomóc odpowiedzieć na nowe wyzwania, Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego stale dostosowuje swoje programy do nowych oczekiwań.

    Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego (CKP) od lat konsekwentnie dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do dynamicznie zmieniających się realiów technologicznych. W obliczu rosnącego znaczenia sztucznej inteligencji w niemal wszystkich sektorach gospodarki, Uczelnia aktualizuje swoje programy tak, by odpowiadały na bieżące potrzeby rynku pracy oraz oczekiwania pracodawców.

    Interdyscyplinarne podejście

    Sztuczna inteligencja nie dotyczy tylko jednej z dziedzin, dlatego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego podchodzi do tego tematu interdyscyplinarnie. Stawia przy tym nie tylko na to, by programy wyposażały studentów w solidne podstawy teoretyczne, ale także, by rozwijały umiejętności praktyczne, umożliwiające efektywne wykorzystanie nowych technologii w codziennej pracy zawodowej.

    Dla prawników, sędziów i wszystkich związanych z wymiarem sprawiedliwości, CKP przygotowało studia podyplomowe „AI i informatyzacja wymiaru sprawiedliwości i usług prawniczych”. Ich program koncentruje się na automatyzacji zarządzania danymi, rozwijaniu kompetencji z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz efektywnym wykorzystaniu AI w pracy prawnika. Kierunek przygotowuje uczestników do wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w środowisku prawniczym, co pozwala sprostać wyzwaniom związanym z automatyzacją procesów.

    Dla osób pracujących w ochronie zdrowia powstał unikatowy program podyplomowy „AI i innowacje w zdrowiu”, który przygotowuje uczestników do zrozumienia i implementacji technologii AI w praktyce medycznej oraz zarządzaniu placówkami zdrowotnymi. Uczestnicy zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu aspektów prawnych, finansowych oraz operacyjnych związanych z wdrażaniem innowacji technologicznych, z naciskiem na rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

    REKLAMA
    BrandMe CEO
    REKLAMA
    BrandMe CEO

    AI w biznesie

    W dobie coraz powszechniejszego wdrażania narzędzi opartych na AI, na rynku rośnie zapotrzebowanie na specjalistów zdolnych do koordynowania projektów optymalizacyjnych. Program „Analityk AI w biznesie” odpowiada na te potrzeby, oferując rozwój kompetencji w zakresie automatyzacji procesów biznesowych oraz wykorzystania sztucznej inteligencji do optymalizacji operacyjnej w przedsiębiorstwach.

    Wraz z rozwojem AI silnie wybrzmiewają kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Zarówno sektor prywatny, jak i publiczny coraz bardziej opierają swoje działania na zaawansowanych technologiach i przetwarzaniu danych, dlatego zagrożenia związane z cyberatakami stają się jednym z najistotniejszych wyzwań współczesnej gospodarki. W odpowiedzi na te potrzeby CKP oferuje studia podyplomowe z zakresu cyberbezpieczeństwa, które kompleksowo przygotowują specjalistów do zarządzania ryzykiem oraz ochrony infrastruktury i zasobów cyfrowych, stanowiących fundament funkcjonowania współczesnych organizacji.

    Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego kształtuje swoje programy we współpracy z ekspertami branżowymi, co pozwala na bieżąco dostosowywać ofertę edukacyjną do aktualnych potrzeb gospodarki, również w takich dziedzinach jak budownictwo, energetyka czy marketing. Studia podyplomowe kładą nacisk zarówno na rozwój zaawansowanych umiejętności technologicznych, jak i kompetencji miękkich, niezbędnych w pracy w interdyscyplinarnych zespołach oraz w rozwiązywaniu problemów w złożonym i dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.

    Tematyka sztucznej inteligencji była także wiodącym motywem tegorocznych podcastów podczas Festiwalu Rozwoju Kariery 2024. Najistotniejszym elementem, który przyczynił się do rozwoju tej inicjatywy, jest otwartość na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy uważają rozwój i poszerzanie horyzontów za kluczowe w zrozumieniu dynamicznie zmieniającego się świata.

    Czytaj dalej:

    REKLAMA
    BrandMe CEO