Demo

  DeepL, czołowy dostawca technologii językowych opartych na sztucznej inteligencji, ogłosił 7 czerwca 2024 roku nawiązanie strategicznego partnerstwa z Acolad, światowym liderem w dziedzinie tłumaczeń i zarządzania treścią.

  Celem tej współpracy jest przyspieszenie rozwoju rozwiązań językowych dedykowanych międzynarodowym przedsiębiorstwom. Partnerstwo to zawiązało się w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie biznesowe na technologie AI, które jest obecnie na najwyższym poziomie w historii. Według badań ponad 90% decydentów w firmach ma już konkretne plany wdrożenia generatywnych rozwiązań AI w długoterminowej perspektywie. Acolad i DeepL postanowiły wykorzystać tę okazję, tworząc wspólne inicjatywy sprzedażowe i integrując swoje technologie, aby dostarczyć globalnym klientom jeszcze lepsze rozwiązania.

  Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  Kluczowe obszary współpracy firm

  Partnerstwo między Acolad i DeepL koncentruje się na czterech kluczowych obszarach, które mają przynieść obopólne korzyści.

  • Integracja technologii AI i wiedzy branżowej: Połączenie zaawansowanej technologii AI i LLM (large language models) od DeepL z rozległą wiedzą branżową Acolad umożliwi tworzenie specjalistycznych rozwiązań dostosowanych do konkretnych przypadków użycia.
  • Szybsze wprowadzenie produktów AI na rynek: Nowe integracje pozwolą organizacjom na szybsze wprowadzanie innowacyjnych produktów AI, co zwiększy ich konkurencyjność.
  • Rozwiązania łączące AI z interwencją człowieka: Zwiększenie podaży rozwiązań, które łączą sztuczną inteligencję z interwencją człowieka (human-in-the-loop), pozwoli na bardziej precyzyjne i efektywne zarządzanie treściami.
  • Szkolenia i zaangażowanie klientów: Opracowywanie planów biznesowych, które będą szkolić i angażować wspólnych klientów, zapewniając im wsparcie na każdym etapie wdrożenia technologii.

  Wspólna misja i wizja

  Gráinne Maycock, dyrektorka ds. przychodów w Acolad, podkreśla, że strategiczne partnerstwa są kluczem do sukcesu w erze sztucznej inteligencji.

  Tworząc tego rodzaju synergie, realizujemy naszą misję umożliwienia organizacjom na całym świecie inteligentnego łączenia ludzkiej kreatywności z technologią.

  mówi Maycock.

  „Jako dwie innowacyjne firmy o globalnym zasięgu, nienagannej reputacji i ugruntowanej pozycji na rynku, rozumiemy, jak ważne jest zaspokajanie szybko zmieniających się potrzeb klientów z różnych branż. W tym celu niezbędne są zarówno rozwiązania dostarczane przez Acolad, jak i silne partnerstwa, takie jak to” – dodaje Gráinne Maycock.

  David Parry-Jones, dyrektor ds. przychodów w DeepL, mówi: „Język i tłumaczenia to jedne z najbardziej strategicznych obszarów wdrażania sztucznej inteligencji, na którym obecnie koncentrują się firmy. Wyspecjalizowane modele DeepL AI znacząco podniosły poprzeczkę w dziedzinie dokładności tłumaczenia i standardów bezpieczeństwa wymaganych przez międzynarodowe firmy. Naszą misją jest pomaganie dużym organizacjom w wejściu na rynek globalny, a współpraca z Acolad jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji tego celu”.

  Oferty dla biznesu

  Niedawno DeepL wprowadził na rynek specjalistyczną ofertę DeepL dla firm, która umożliwia klientom biznesowym łatwe wdrażanie sztucznej inteligencji zgodnie z ich specyficznymi potrzebami. Oferta ta obejmuje dostęp do spersonalizowanych funkcji, maksymalne bezpieczeństwo danych oraz możliwość scentralizowanego zarządzania zespołami, wszystko to przy jednoczesnym zwiększaniu zwrotu z inwestycji (ROI).

  Acolad natomiast stale rozwija swoje portfolio w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji, oferując narzędzia AI do tworzenia treści i zarządzania ich jakością, przetwarzania głosu, zapewniania zgodności z przepisami oraz tłumaczenia maszynowego. Obecnie firma pracuje nad automatyzacją tworzenia opisów produktów, automatyzacją postedycji i oceny jakości tekstów, rozwiązaniami dla branż regulowanych oraz narzędziami do oceny treści i tworzenia streszczeń.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Zalety dla międzynarodowych firm

  Dla międzynarodowych firm, które poszukują sposobów na optymalizację treści z myślą o różnych rynkach i odbiorcach, rozwiązania językowe opracowane przez Acolad i DeepL stanowią najlepszy wybór. Nowoczesne technologie językowe AI umożliwiają łatwe wdrażanie sztucznej inteligencji, zapewniając jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo danych oraz centralne zarządzanie zespołami, co przekłada się na zwiększenie efektywności i konkurencyjności na globalnym rynku.

  Acolad

  Acolad to światowy lider w dziedzinie treści i rozwiązań językowych. Jego misją jest pomaganie firmom z różnych branż w rozwoju oraz wchodzeniu na nowe rynki dzięki najnowocześniejszej technologii i wiedzy specjalistycznej w zakresie lokalizacji. Grupa została założona w 1993 roku i dzisiaj działa w 23 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Obecnie zatrudnia ponad 1800 osób oraz przeszło 20 000 lingwistów z całego świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acolad.com.

  DeepL

  Misją DeepL jest umożliwienie firmom swobodnej komunikacji bez barier językowych. Opracowana przez nas platforma językowa AI zyskała zaufanie ponad 100 000 przedsiębiorstw, instytucji rządowych i innych organizacji, a także milionów użytkowników indywidualnych z 63 rynków na całym świecie. Narzędzie to zapewnia naturalnie brzmiące tłumaczenia maszynowe oraz pomaga komponować i edytować teksty. Rozwiązania językowe AI firmy DeepL pozwalają firmom z całego świata zmieniać oblicze komunikacji biznesowej, rozszerzać działalność na nowe rynki i zwiększać produktywność, a wszystko to z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych. Firma DeepL została założona w 2017 r. przez prezesa Jarosława „Jarka” Kutyłowskiego. Obecnie zatrudnia ponad 900 pełnych pasji pracowników i jest wspierana przez światowej klasy inwestorów, takich jak Benchmark, IVP i Index Ventures. Więcej informacji na stronie www.deepl.com.

  Strategiczne partnerstwo między Acolad a DeepL otwiera nowe możliwości dla międzynarodowych firm, które pragną efektywnie zarządzać treściami i komunikacją na globalnym rynku. Dzięki synergii technologii AI i wiedzy branżowej obie firmy są w stanie dostarczać innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. To partnerstwo nie tylko wzmacnia pozycję obu firm na rynku, ale także przyczynia się do rewolucji w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

  Czytaj dalej: