Google może wydać swojego konkurenta ChatGPT Plus, Gemini Advanced, już 7 lutego. Będzie on oparty na modelu AI o tej samej nazwie w wydaniu Ultra 1.0 — zgodnie z fragmentami kodu opublikowanymi na Reddit.

  Google twierdzi, że nowy chatbot jest „znacznie bardziej dokładny w wykonywaniu wysoce złożonych zadań, takich jak programowanie, logiczne rozumowanie, stosowanie się do zniuansowanych instrukcji oraz twórcza współpraca”. A wszystko to dzięki modelowi Ultra 1.0.

  Firma obiecuje regularne aktualizacje, takie jak ulepszone możliwości multimodalne, funkcje programowania i szczegółową analizę danych. „To dopiero początek, a Gemini Advanced będzie stale ulepszany” — przekonuje producent.

  Model AI jest zoptymalizowany dla języka angielskiego, ale może również odpowiadać w innych językach.

  Gemini Advanced już tuż, tuż

  Gemini Advanced daje dostęp do naszego najbardziej zaawansowanego modelu AI, Ultra 1.0. Jeśli chcesz być jednym z pierwszych, którzy uzyskają dostęp do najnowszych osiągnięć Google w dziedzinie AI, gdy staną się one dostępne, to jest to coś dla ciebie. Dzięki naszemu modelowi Ultra 1.0, Gemini Advanced jest znacznie bardziej zdolny do wykonywania wysoce złożonych zadań, takich jak programowanie, logiczne rozumowanie, stosowanie się do zniuansowanych instrukcji oraz twórcza współpraca.

  Ponadto Gemini Advanced będzie w nadchodzących miesiącach rozszerzany o nowe i ekskluzywne funkcje, w tym rozszerzone możliwości multimodalne, jeszcze lepsze funkcje programowania, a także możliwość przesyłania i bardziej dogłębnej analizy plików, dokumentów, danych i innych.

  Gemini Advanced to płatny plan abonamentowy dostępny w wielu krajach. Jest dostępny i zoptymalizowany tylko dla języka angielskiego z naszym modelem Ultra 1.0, ale może odpowiadać na zapytania w innych językach, w których dostępny jest Gemini.

  Powyższe informacje pierwotnie opublikował Reddit

  Google próbuje nadgonić ChatGPT

  Gemini Advanced najprawdopodobniej będzie płatną usługą, podobnie jak ChatGPT Plus. Kilka dni temu Google dodał do Barda generator obrazów działający podobnie do DALL-E 3 w ChatGPT, a także osiągnął poziom GPT-4 w darmowej wersji Barda z nowym modelem „skali” Gemini Pro.

  Pytanie brzmi, czy Ultra może pokonać GPT-4, a jeśli tak, to jak bardzo. I czy — oraz jak szybko — OpenAI może na to odpowiedzieć.

  Podobnie jak ChatGPT, Google Gemini jest chatbotem konwersacyjnym. Jego unikalną cechą jest to, że integruje się z różnymi usługami Google, więc może wykonywać zadania takie jak wyszukiwanie spotkań w Gmailu, uzyskiwanie informacji w czasie rzeczywistym o lotach i hotelach oraz dostarczanie wskazówek w Google Maps.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Gemini może również uzyskiwać dostęp do sieci, aby dostarczać aktualne informacje i używać ich do odpowiedzi na zapytania. Oprócz tych funkcji „rozumie” obrazy i weryfikuje stwierdzenia dokonywane podczas rozmowy, wykonując wyszukiwanie w internecie.

  Czytaj też: