Demo

  Inteligentne okulary Meta, zaprojektowane we współpracy z Ray Ban, stanowią przełom w dziedzinie noszonych urządzeń wspieranych przez sztuczną inteligencję. Te nowoczesne okulary to nie tylko elegancki dodatek, ale przede wszystkim gadżet rodem z filmów science-fiction, który wprowadza nas w nową erę interakcji z otaczającym nas światem.

  Meta tworzy stylowe okulary z Ray Ban

  Współpraca z Ray Ban jest kluczowym elementem tego projektu, łącząc wysoką jakość wykonania i design z najnowszymi technologiami AI. Dzięki temu inteligentne okulary Meta oferują nie tylko zaawansowane funkcje, ale również styl, który pasuje do każdej okazji. Ceny zaczynają się od 300 dolarów za ramki i 17 dolarów za soczewki.

  Fot. materiały Meta

  Specyfikacja i ciekawe funkcje inteligentnych okularów

  Specyfikacja i funkcje okularów są imponujące. Okulary te służyły do tej pory głównie do robienia zdjęć i filmów oraz słuchania muzyki. Jednak dzięki nowemu oprogramowaniu AI, ich możliwości znacznie się rozszerzyły. Interakcja z otoczeniem staje się bardziej intuicyjna, a noszenie okularów Meta to niezwykłe doświadczenie, które zmienia sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość.

  Na podstawie wrażeń ekspertów z The New York Times, działanie sztucznej inteligencji w tych okularach zaskakuje swoją precyzją i możliwościami. Umożliwiają one rozpoznawanie słynnych zabytków, tłumaczenie języków, poznawanie ras zwierząt i egzotycznych owoców, a to wszystko dzięki prostej komendzie głosowej. AI odpowiada przez małe głośniki, opisując to, co widzi, w sposób, który jeszcze do niedawna wydawał się możliwy tylko w filmach.

  Właściwości produktu

  • Oprawki i soczewki. Okulary dostępne są w różnych wariantach oprawek, co pozwala dostosować je do osobistych preferencji użytkownika. Cena startowa za oprawki to 300 dolarów, natomiast soczewki zaczynają się od 17 dolarów, umożliwiając personalizację zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.
  • Kamera. Zintegrowana kamera pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości, co sprawia, że okulary mogą służyć jako narzędzie do dokumentowania codziennych chwil bez potrzeby sięgania po telefon. Aparat ma 12 MP.
  • Audio. Małe, ale wydajne głośniki umieszczone w oprawkach zapewniają klarowny dźwięk, zarówno podczas słuchania muzyki, jak i interakcji z AI. Okulary mają 5 wbudowanych mikrofonów.
  • Sterowanie głosowe. Zaawansowane rozpoznawanie głosu pozwala na łatwe sterowanie funkcjami okularów za pomocą prostych komend, takich jak „Hey, Meta”, po których następuje zadanie do wykonania przez AI.

  Fot. materiały Meta

  Funkcje AI

  Inteligentne okulary Meta to nie tylko gadżet technologiczny, ale przede wszystkim przydatne narzędzie, które może w znaczący sposób ułatwić i uprzyjemnić codzienne życie, oferując szeroki zakres funkcji wspieranych przez sztuczną inteligencję. Ten gadżet ma z pewnością duży potencjał, aby stać się nowym atrybutem influencerów.

  • Rozpoznawanie obiektów i zwierząt. Dzięki AI, okulary potrafią identyfikować różne obiekty, rasy zwierząt czy nawet egzotyczne owoce, dostarczając użytkownikowi ciekawych informacji o otaczającym go świecie. Okulary mogą również rozpoznawać i dostarczać informacje na temat słynnych zabytków i pomników, co sprawia, że stają się one przewodnikiem po kulturze i historii różnych miejsc.
  • Tłumaczenie języków. Jedną z bardziej przydatnych funkcji jest możliwość tłumaczenia wypowiedzi lub tekstu na różne języki. Obecnie okulary wspierają kilka najpopularniejszych języków, co może być bardzo pomocne podczas podróży.
  • Wsparcie podczas zakupów. Inteligentne okulary Meta mogą okazać się nieocenione podczas zakupów, identyfikując produkty i informując, czy na przykład dany produkt spożywczy jest bezglutenowy.
  • Pomoc kuchenna. AI może również służyć jako pomocnik w kuchni, dostarczając informacji o przepisach czy przeliczając jednostki miar, co ułatwia przygotowywanie posiłków.

  Opinie recenzentów

  Eksperci z The New York Times podczas testowania okularów Meta zauważyli zarówno zalety, jak i wady tego urządzenia. Ich doświadczenia pokazały, że mimo drobnych błędów, jak np. pomyłka w identyfikacji zwierzęcia w zoo, ogólna funkcjonalność i przydatność okularów są imponujące. Mogą one okazać się szczególnie pomocne w codziennych czynnościach, jak zakupy w supermarkecie, gdzie AI potrafi np. wskazać, czy produkty są bezglutenowe. Niemniej jednak, używanie asystenta głosowego w miejscach publicznych może być dla niektórych użytkowników kłopotliwe.

  Podsumowując, inteligentne okulary Meta, stworzone we współpracy z Ray Ban, to krok w stronę przyszłości, w której technologia AI staje się naszym codziennym towarzyszem. Mimo pewnych niedoskonałości potencjał tkwiący w tych okularach jest ogromny, a ich rozwój może otworzyć przed nami nowe, nieznane dotąd możliwości interakcji ze światem.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Czytaj dalej: