Demo

  Google odgrywa istotną rolę w rozwoju sztucznej inteligencji, będąc liderem w tej dziedzinie dzięki swoim innowacjom i produktom.

  W pierwszym kwartale 2024 roku globalna firma z grupy Alphabet osiągnęła imponujące wyniki finansowe, z przychodami wynoszącymi 80,54 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim. Szczególnie istotny był wzrost przychodów z Google Cloud o 28% do poziomu 9,57 miliarda dolarów.

  Gigant stawia na produkty napędzane AI

  Google intensywnie inwestuje w AI, oferując zaawansowane produkty takie jak Gemini 1.5, które znajdują zastosowanie w różnych obszarach biznesowych, wspierając transformację przedsiębiorstw. Model otwarty, jak Gemma, służy wsparciu dla deweloperów i badaczy w odpowiedzialnym tworzeniu AI. Firmy technologiczne, takie jak Google, coraz częściej oferują subskrypcje oparte na chmurze, co przekształca krajobraz technologiczny, a potężne platformy AI w chmurze są kluczowe dla cyfrowej transformacji.

  Istotne zwroty z inwestycji

  Wyniki finansowe Google Cloud, z dochodem operacyjnym na poziomie 900 milionów dolarów, potwierdzają skuteczność inwestycji Alphabetu w centra danych i infrastrukturę chmurową. Zwiększenie wydatków kapitałowych ma na celu wspieranie wzrostu firmy w segmencie cloud computing, co z kolei przyczynia się do rozwoju modeli AI i innowacji, zwłaszcza w usługach wyszukiwania.

  Dalsza część pod materiałem wideo:

  Reorganizacja struktur

  Google koncentruje się także na uproszczeniu swoich struktur przedsiębiorstwa i unifikacji infrastruktury uczenia maszynowego oraz zespołów deweloperskich, co umożliwia szybsze podejmowanie decyzji, lepsze alokowanie zasobów obliczeniowych i poprawę doświadczeń klientów.

  Mocna pozycja Google w badaniach nad AI

  Pod kierownictwem Sundara Pichai, Google intensyfikuje badania nad AI, co stawia firmę na czołówce innowacji technologicznych. Wspomniane modele, jak Gemini, mają kluczowe znaczenie dla strategii rozwoju firmy, a oczekuje się, że AI generatywne (Gen AI) znacząco przyczynią się do globalnego PKB w najbliższych latach.

  Google kontynuuje bycie potentatem technologicznym, integrując AI i technologie chmurowe w swojej strategii, co nie tylko napędza wzrost firmy, ale także przyczynia się do technologicznej transformacji na szeroką skalę.

  Czytaj dalej:

  REKLAMA
  REKLAMA