Strategiczne partnerstwo dla innowacji

  Żabka, jeden z liderów sektora retail w Europie Środkowo-Wschodniej, podjęła strategiczne partnerstwo z Microsoft w zakresie sztucznej inteligencji. Celem tej współpracy jest przyspieszenie innowacji i wzrostu firmy poprzez wykorzystanie najnowszych technologii. Partnerstwo koncentruje się na czterech kluczowych obszarach: efektywności sklepów, rozwoju międzynarodowym, transformacji wewnętrznej firmy oraz analityce danych odpowiadającej na potrzeby klientów. Warto podkreślić, że Żabka wcześniej współpracowała z Microsoft, niemniej teraz partnerstwo poszerza się na dalsze obszary.

  Transformacja cyfrowa w Żabce

  Transformacja cyfrowa stanowi jeden z filarów strategicznych Grupy Żabka. „Wiedza, którą czerpiemy z analizy danych, pozwala nam poszerzać nasz ekosystem convenience i zwiększać jego doskonałość operacyjną” – mówi Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka. Dzięki współpracy z Microsoft, Żabka wyprzedza trendy na rynku retail, wykorzystując AI do minimalizacji czasu obsługi klientów, ułatwienia prowadzenia biznesu franczyzobiorcom, lepszego doboru asortymentu i personalizacji oferty dla klientów.

  Zastosowanie AI w praktyce

  Współpraca zakłada wdrożenie nowych usług i rozwiązań, ale również wsparcie transformacji kultury organizacyjnej w kierunku AI. Oznacza to otwarcie na naukę nowych kompetencji i wymianę wiedzy z zakresu najnowszych technologii. Shelley Bransten, Corporate Vice President Global Industry Solutions at Microsoft, podkreśla, że Żabka jest pionierem w branży retail, a ich partnerstwo z Microsoft pozwala na dostarczanie nowych doświadczeń konsumenckich i umacnianie pozycji lidera na rynku.

  Wieloletnia współpraca między Żabką a Microsoftem zaowocowała licznymi innowacjami. Jednym z najważniejszych projektów jest Żabka Nano – sieć autonomicznych sklepów, w których klienci mogą po prostu wziąć produkty z półek i wyjść, a płatność jest pobierana automatycznie. Pierwszy sklep Żabka Nano otwarto w 2021 roku w Poznaniu. Obecnie Żabka zarządza 50 takimi placówkami, co czyni ją liderem w Europie w tej dziedzinie.

  Kolejnym ważnym elementem partnerstwa jest wdrożenie Microsoft Cloud for Sustainability, które wspiera Żabkę w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Firma utworzyła również największy Azure Marketplace w Europie Środkowej.

  Retail przyszłości

  Strategiczne partnerstwo obu firm oznacza intensywną współpracę w zakresie automatyzacji procesów, optymalizacji logistyki i asortymentu oraz lepszego zrozumienia i zaspokojenia potrzeb klientów. Partnerzy pracują nad rozwojem innowacyjnych usług i produktów dla konsumentów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnych, korzystając z danych generowanych przez AI.

  Inteligentny asystent Copilot

  W ramach partnerstwa Żabka Polska, jako pierwsza firma w Polsce, zapewni 2,5 tysiącom swoich pracowników inteligentnego asystenta – Copilota dla Microsoft 365. Copilot, zaszyty w narzędziach takich jak Outlook, Excel, Word, PowerPoint i Teams, pomoże pracownikom szybciej wykonywać powtarzalne czynności, co „uwolni ich czas” na bardziej kreatywne działania i rozwój kompetencji cyfrowych.

  Copilot wspiera pracowników w efektywnym planowaniu tygodnia, podsumowaniu spotkań, przygotowywaniu treści maili, projektowaniu prezentacji i wielu innych zadaniach, co przyczynia się do zwiększenia efektywności i innowacyjności firmy.

  Przyszłość biznesu

  Partnerstwo Żabki z Microsoft w obszarze AI jest wyrazem wzajemnego zaufania i długiego doświadczenia we wdrażaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań branżowych. Dzięki połączeniu sił dwóch liderów – technologicznego i branży retail – klienci, pracownicy i społeczność skorzystają na zwiększonej jakości usług, produktów i wartości dodanej generowanej przez sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa w Żabce, wspierana przez technologie Microsoft, stawia firmę w czołówce innowacji na rynku retail, czyniąc zakupy łatwiejszymi i bardziej dostosowanymi do potrzeb klientów.

  Czytaj dalej:

  REKLAMA
  REKLAMA