Demo

  PKP Intercity ogłosiło rozpoczęcie procedury zakupowej systemu CRM (Customer Relationship Management), który będzie korzystać z możliwości sztucznej inteligencji. Wprowadzenie tego narzędzia umożliwi poprawę efektywności działań w zakresie marketingu, sprzedaży oraz obsługi klienta, co z kolei przyczyni się do ulepszenia standardów obsługi podróżnych.

  Informacja o przetargu została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Dzięki nowemu systemowi CRM, PKP Intercity będzie mogło centralizować informacje dotyczące historii zakupów i interakcji z klientami w jednym miejscu. To pozwoli na bardziej precyzyjne dostosowanie ofert i wsparcia do unikalnych wymagań każdego podróżnego. Uda się to osiągnąć przez usprawnienie procesów biznesowych oraz skupienie uwagi na szczególnych potrzebach klientów z sektorów B2C i B2B.

  Personalizacja decyzji ze sztuczną inteligencją

  Kluczowym etapem będzie połączenie systemu CRM z metodami kontaktu z klientami, co umożliwi podróżnym korzystanie z bardziej jednolitej i kompleksowej obsługi. Dzięki wprowadzeniu nowych form interakcji, takich jak rozmowy przez chat czy chatbot, pasażerowie zyskają możliwość szybkiego i efektywnego kontaktowania się z przewoźnikiem. Nowy system zaoferuje również wyższą jakość informacji promocyjnych. Klienci będą informowani o najnowszych promocjach i destynacjach podróży, które będą dopasowane do ich osobistych upodobań. Podane rozwiązanie przyczyni się również do zwiększenia wykorzystania automatyki w działaniach związanych ze sprzedażą, marketingiem i obsługą klienta.

  Chcemy, aby każda podróż z PKP Intercity była nie tylko bezpieczna i komfortowa, lecz także dopasowana do indywidualnych potrzeb naszych pasażerów. Wdrożenie systemu CRM to dla nas krok ku jeszcze bardziej personalizowanej obsłudze i lepszemu rozumieniu oczekiwań naszych klientów. To inwestycja w satysfakcję i wygodę podróżnych, którzy dzięki temu będą mogli korzystać z ofert skrojonych na miarę ich potrzeb oraz łatwiej komunikować się z nami, korzystając z różnych kanałów. To także nasz wkład w rozwój cyfrowych technologii w sektorze kolejowym

  mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

  AI wdrażane dla klientów PKP

  Znaczącym wyzwaniem technologicznym przy wprowadzaniu CRM będzie połączenie z wieloma systemami i bazami danych krajowego operatora kolejowego. Realizacja systemu CRM stanowi jedno z kluczowych projektów dla PKP Intercity, wymagające zaangażowania dwunastu jednostek organizacyjnych w ramach Firmy.

  Ten system będzie kluczowym elementem wspierającym przygotowanie spersonalizowanych prognoz i raportów, co zapewni skuteczną analizę danych. Wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii w kształtowaniu doświadczeń klientów, CRM będzie również korzystał z zaawansowanych funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Implementacja systemu CRM przez PKP Intercity to istotny krok w kierunku podnoszenia standardów obsługi, z naciskiem na priorytetowe traktowanie potrzeb pasażerów. Głównym celem Firmy jest zapewnienie pasażerom podróży o jak najwyższym komforcie i efektywności obsługi.

  Czytaj dalej: